תביעת רשלנות נגד קופ"ח


פורסם ב-4 בדצמבר 2014 – 18:07 | מאת admin

שלום שמי גפני בת 24 מאור יהודה.

בני בן השנה נפל לפני כחודשיים וחטף מכה חזקה ישירות למוצץ שהיה בפיו- מה שגרם לחתך ומכה חזקה בחניכיים.

המקרה ארע בשעות הערב ומיהרנו איתו למרפאת משפחה שעוד הייתה פתוחה.

רופא המשפחה ביקש שנגיע בבוקר שלמחרת לרופא שיניים- כי מבחינתו כרופא משפחה אין מה לעשות.

מיד בבוקר חיפשנו מרפאת שיניים של קופת החולים שלנו, בה עובדים רופאי ילדים והגענו לתור חירום. הרופאה שבדקה את בני עשתה לו צילום ואמר שהשיניים קצת זזות, אבל הן יכולות להחלים ושנחזור בעוד כשבוע.

לאחר כשבוע בו הילד סבל מכאבים, היה כמעט 24 שעות על משככי כאבים ואכל רק מזונות רכים, הגענו שוב לביקורת אצל אותה הרופאה (שהוצגה כרופאת ילדים). כאשר היא בדקה את בני היא הבחינה שמצב השיניים החמיר ושיש שתי שיניים מתנדנדות בצורה חזקה (ראיתי בעצמי את ההחמרה שנגרמה לשיניים כי ההבדל מהשבוע הקודם היה ממש משמעותי). הרופאה התלבטה והחליטה להפנות אותנו למומחה לילדים ולבסוף ביקשה שניקח את הילד למיון כי היא חששה לשלומו.

עוד באותו הערב הגענו לפרופ', הנחשב לשם דבר ברפואת שיניים לילדים. הסתבר שכיוון שלא קיבלנו מיד לאחר החבלה טיפול אנטיביוטי- התפתח זיהום שקרע את סיבי השיניים וגרם ל3 שיניים קדמיות לנדנוד! קיבלנו מיד טיפול אנטיביוטי וטיפול אנטיספטי מקומי למשך שבוע, אבל למרבה הצער המצב כבר היה חמור מידי, בני נאלץ עד כה לעבור בגילו הכה צעיר 2 צילומים ולאחר חודש של נסיונות להציל את שיניו הקדמיות, למרבה הצער יעבור מחר ככל הנראה עקירה. עדיין לא ברור לי אם של שן אחת או יותר. במהלך החודש האחרון הפסדתי מעל שבועיים של ימי עבודה (שכן המצב של פיו ומצבו הכללי היו כל כך!

גרועים שנאלצתי להשאר איתו ולטפל בו בבית), בנוסף נאלצנו לנסוע הלוך ושוב עם הילד לרופאים ונגרמה לנו ובעיקר לקטנצ'יק עוגמת נפש גדולה מאוד. שאלתי היא האם על סמך הסיפור הנ"ל אוכל להגיש תביעה על רשלנות רפואית נגד קופ"ח- 1. על כך שהם מציגים רופאת שיניים שלא עברה התמחות לרפואת ילדים- כרופאת ילדים 2. על טיפול לא נכון בילד- שכן היא שלחה אותנו לחכות שבוע ללא כל טיפול- מה שהחמיר את המצב וכל נסיון להציל את המצב לאחר מכן עלה בתוהו.

כמו כן שמעתי שתביעת רשלנות רפואית נמשכת הרבה זמן ושי בה הרבה הוצאות, בעיקר במקרים של תביעות על מעקב הריון או למשל במקרה דומה של תביעה על לידה רשלנית. האם זה נכון והאם כך יהיה גם המקרה אצלנו? כי כאן הפיצויים אני מניחה הרבה יותר נמוכים מאשר בהריון או לידה.

תודה רבה, המשך יום נעים ובריאות! נשמח אם תוכלי להיפגש איתנו עוד השבוע כי שבוע הבא אני טסה לחודש ולכן הייתי רוצה שנתקדם קודם לכן.

גפני

משרד עורכי דין רשלנות רפואית נבו מולסון זכה בפס"ד


פורסם ב-2 בינואר 2013 – 15:30 | מאת admin

משרד עורכי דין רשלנות רפואית נבו מולסון זכה בפסק דין בו נקבעו פיצויים של כשני מיליון ש"ח בבית המשפט העליון בערעור על תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח לייזר בעיניים שגרם נזק למטופל.

תמונה קבוצתית 1

עורכי דין רשלנות רפואית נבו מולסון

משרד עורכי דין רשלנות רפואית נבו מולסון מטפל בעיקר במקרי רשלנות רפואית בהריון , רשלנות רפואית בלידה או רשלנות רפואית בניתוח.

להלן פנייה מסוג המקרים בהם המשרד אינו מטפל:

בתאריך 10 ינואר 2011 שברתי את הקרסול כתוצאה מטיול בשטח עם הילד.

פוניתי ע"י אמבולס לבית חולים בצפון.

אני נמצא עם שבר פתוח ברגל סובל מכאבים חזקים שהולכים ובאים לסירוגין.

נאמר לי במשך כול יום מאז כי היום עושים לי ניתוח לקיבוע הרגל.

הדבר נאמר לי 4 פעמים: במוצאי שבת, ביום א\ ביום ב', ביום ג'.

הניתוח לא בוצע במוצאי שבת וגם לא ביום א ולא בים ב ולא בים ג'.

אני אזרח פשוט שמתפרנס כשכיר.

כתוצאה מן האירוע אישתי לא עובדת ונמצאת איתי בבית החולים בשעות היו ואבי נמצא איתי בבית החולים בשעות הלילה.

יש לי שני ילדים שנמצאים לבד כל היום כאשר הילד הגדול מטפלת בהם בהיעדר אישתי.

אני נקלעתי לפינה הכי חשוכה שתיתכן בבירוקרטיה בארץ: עם שבר פתוח ברגל כבר שלושה ימים ולא מטפלים בי, כל פעם מבטלים לי את הניתוח.

אני לא יודע מה לעשות אני לא יכול להילחם בבירוקרטיה של בית חולים סורוקה, אני זקוק לעזרה דחופה של המכותבים כדי לקדם את הניתוח לקיבוע השבר אצלי ברגל.

בבקשה עזרו לי כדשי סיים את הסיוט הנורא שנקלעתי אליו.

רופא אחד (לא אמסור את שמו כרגע) אמר לי ללכת על כיסא גלגלים להנהלה ולהתחנן אליהם.

מדוע אני צריך ללכת עם כיסא גלגלים ולהתחנן אליהם לניתוח? קומת ההנהלה ללא מעלית או מדרגות נעות,  אני מרותק למיטה, כול הזמן הייתי בריא וכעת אני לא מסוגל להתקלח בכוחות עצמי. אין לי ברירה אחרת אני נלחם פה על הבריאות שלי.

זה יכול לקרות לכול אחד מאמצע שום מקום כפי שזה פקד אותי למזלי הרע.

התאבדות בבית חולים – רשלנות רפואית?


פורסם ב-19 בספטמבר 2012 – 18:19 | מאת admin

האם התאבדות של מטופל בין כתלי בית החולים הינה רשלנות רפואית? בית משפט שלום בחיפה נדרש לסוגיה זאת במסגרת תביעה לחקירת סיבת המוות של בתם שהתאבדה בתלייה בביה"ח, טענו אבא או אימא כי מותה נגרם בשל מרשלנות הצוות הרפואי. בימ"ש השלום בחיפה קבע, כי לכאורה, באופן זה שלא נקטו אמצעים סבירים למניעת האסון, גרמו צוותי בית החולים למות הבת.

צעירה שאושפזה בבית החולים לבריאות הנפש, התאבדה בתלייה תוך כדי האשפוז. נוכח טענת הוריה, כי סיבת המוות, נגועה ברשלנות רפואית של הצוות הרפואי שטיפל בבתם, הגישו לביהמ"ש דרישה על פי חוק חקירת סיבות מוות.

ההורים טענו, ש לאחר שבתם ניסתה להתאבד דרך תליית שמיכה אודות סורגים וכריכתה מסביב לצוואר, הינה אושפזה בביתכם החולים לתקופה של כמה ימים, שוחררה וכעבור מספר ימים שבה לאשפוז, תחילה במחלקה לא פועלת ולאחר מכן הועברה לאשפוז פתוח, במסגרתו קיבלה שלוש חופשות, ובערב החופשה השלישית נמצאה בפינת החי מטעם ביה"ח, כשסדין קשור לצינור כרוך סביב צווארה, ומתחתיה שולחן.

הוצאת בתם לחופשה בלעדי השגחה ואי-פינוי חפצים שעלולים לסייע בשבילה להתאבד, דוגמת השולחן והסדין, טענו ההורים, היא התנהלות רשלנית שאפשרה את כל מותה, מה גם שמספר תקופות לפני כן, התאבד באותה זירה מטופל שונה. בקרב היתר טענו, כי למרות שהצוות הרפואי ידע אודות נטיותיה האובדניות, לא עשה די כדי לבדוק שבתם ממש לא תפגע בעצמה בשנית.

מדינת ישראל טענה מצד שני, מחקירת המקרה עולה שלא קיים כמעט כל חשד לקיום עבירה פלילית ע"באמצעות מי מהצוות המטפל.

השופט זאיד פלאח קיבל את הדרישה בחלקה, בקובעו, ש צוות המנקים הרפואי לא התרשל ככל הנוגע לעצם הטיפול במנוחה, אולם מנהלת ביה"ח וסגנה (מנהל המחלקה שבה אושפזה המנוחה), התרשלו לכאורה באופן זה, שלא נקטו אמצעים סבירים למניעת הסכנה.

נקבע כי על צוות הרופאים הייתה מוטלת החובה לדעת לזה כי תנועות המנוחה ברחבי המחלקה הם יהיו מבוקרות, על מנת שאיננו תממש את כל הסיכון להתאבדות, זה במיוחד נוכח העובדה, ש 3 תקופות לפני כן, התאבד מטופל שונה באותה דרך ובאותו מקום.

"המקום בו התאבדה המנוחה הפך למעין 'זירת התאבדות', ומומלץ היה להעניק את תשומת הלב לעניין דבר זה, ולוודא שלא יימצאו באותו מקום אמצעים שיכולים לגרום כדי לעזור למטופלים 'במשימת' ההתאבדות… ולכן קמה חובה להרחיק מאותה 'זירה' כל פריט שעלול לעזור למטופלים להתאבד במקום, ובייחוד כלים ששימוש פעם להתאבדות", חיבר השופטוקבע, כי באופן זה שהשניים ממש לא הורו על הרחקת השולחן מקרבת הצינור אליהם קשרה המנוחה את כל הסדין, שהנגישות אליהם הייתה חופשית, הינם הפרו את כל חובת הזהירות שהייתה מוטלת עליהם.

הממונים על בית חולים ומחלקה סבירים, בדרך זו נקבע, היו חייבים לראות את סכנת ההתאבדות, לנוכח נסיון ההתאבדות הקודם מטעם המנוחה והתאבדות המטופל האחר פעם הלא רחוק, ולנקוט באמצעים סבירים כדי שלא יהיו את הסכנה, ומשלא השתכרו כן, לכאורה, גרמו ברשלנותם למות המנוחה.

לבסוף ביקש השופט לקבל את כל טענות וראיות המנהלת והסגן טרם שיחליט במידה ולרכוש עם נגדם צו האשמה.

ישנן תביעות לא מעטות על רשלנות רפואית באי מניעת התאבדות של מטופלים, בעיקר במוסדות פסיכיאטריים.

לשאלות בנושא ניתן ליצור קשר עם עו"ד ענת מולסון המטפםלת בכמה מקרים כאלו, בטלפון 1800200807


עורכי דין רשלנות רפואית מייעצים


פורסם ב-31 ביולי 2012 – 3:06 | מאת admin

ערב טוב עורכי דין רשלנות רפואית,

שמי אפרת ואני רוצה לדעת אם עברתי רשלנות רפואית .

עקרתי שן מספר 35 בעקירה כירורגית – לטענת הרופא לא היה ניתן לשקם אותה .

חשוב לציין שלא היה שום דלקת או זיהום.

את השן עקרתי במרפאת שיניים פרטית .השן נעקרה בשלמותה כולל שורש.

לאחר העקירה לא עשו לי תפרים ולא נתנו לי אנטיביוטיקה .

הלכתי הביתה ופעלתי לפי דף ההנחיות שקיבלתי, בשלב זה לא חשבתי לקחת עורכי דין רשלנות רפואית.

לאחר יומיים התחילו כאבי תופת באיזור העקירה . לקחתי משככי כאבים אך כלום לא עזר.

חזרתי למרפאה ואמרו לי שהחור היה אמור להסגר אך לא נסגר .

מילאו לי את החור בחומר מסויים (שמריח כמו ציפורן) ,נתנו לי אנטיביוטיקה מסוג מוקסיוויט ואתופן 400 לכאבים .

חזרתי לביתי ועשיתי כמו אמרו לי . כולל שטיפות מרובות עם מי מלח .

לאחר יומיים שוב חזרו הכאבים .וגם התנפחו לי הפנים והיתה לי פריחה על כל הפנים . כאבים שלא יכולתי לתפקד בגללם ,חזרתי למרפאה שוב . הרופא ניקה את אזור החור ומילא שוב בחומר שמילאו בפעם הקודמת ושלח אותי לביתי . אמר שתוך יומיים שלושה הקום ייסגר. אמר לי להפסיק את התרופות . ונתן לי משכך כאבי אחר .הפסקתי את התרופות ועשיתי בדיוק לפי הנחיות הרופא. עד ששקלתי לקחת עורכי דין רשלנות רפואית.

שוב חזרתי לביתי ולאחר יומיים שוב כאבי תופת. התקשרתי למרפאת שיניים לבדוק מה אפשר לעשות . אמרו שאין רופא ולחכות.מרוב כאבים לא יכולתי לחכות והלכתי לרופא המשפחה שלי .

רופא המשפחה שלי נתן לי הפנייה למיון פה ולסת בבית חולים תל השומר והזהיר שלא אקח עורכי דין רשלנות רפואית.

הלכתי לבית החולים למיון . הרופא שטיפל בי ניקה את החור ומילא בחומר מסויים שוב.

חזרתי הביתה בתקווה שזהו .

אך שוב לאחר יומיים כאבי תופת וחוזר יכולת לתפקד. התקשרתי למרפאת השיניים אמרו שאין רופא באותו זמן .

פניתי למרפאה אחרת לעזרה ראשונה. הרופא מילא לא את החור בחומר מסויים ונתן לי משחה למרוח על המקום .

למחרת בבוקר חוזר חלילה כאבים נוראיים . חזרתי למרפאה . הרופא אמר שאין מה לעשות רק לחכות .

נכון להיום אני עם כאבים וחור בתוך החניכיים.

אני כבר לא הולכת לעבודה במשך שבועיים וחצי – אני חיה על משככחי כאבים .

כל הרופאים אמרו שאם היו עושים לי תפרים זה לא היה קורה .

בינתיים אני לא עובדת – ( מקום העבודה שלי הוא חדש ואין לי אפילו ימי מחלה על הימים שהחסרתי ואני חוששת לפיטורי בעקבות אי הגעתי לעבודה .)

אני לא יודעת מתי ייגמר הסיוט הזה .

האם יש משהו לעשות ?

רשלנות רפואית


פורסם ב-16 באפריל 2012 – 15:26 | מאת admin

קיימות תביעות רשלנות רפואית בנושאים מגוונים מאד. לדוגמא בפסק דין שלהלן בית משפט דן בערעור על נושא רשלנות רפואית לכאורה במהלך לידה.

במקרה זה, המערערת באמת התקבלה ונבדקה לפני הלידה ע"י המיילדת, אולם מבדיקת טופס קבלת יולדת נתגלה שנעשו בדיקות נדרשות, ולא הוכח כי בשנת אלף תשע מאות שמונים ושש היתה חובה שכל יולדת שמתקבלת אל תוככי חדר לידה חייבת בבדיקה של רופא.

לא רק שלא היו כל גורמי סיכון בגינם יכול או צריך היה הצוות הרפואי לחשוד או לצפות כי במהלך הלידה יתרחש פרע כתפיים, אף לא היתה אינדיקציה למצוקה/סבל עוברי בתחילת השלב השני בלידה. שתי המיילדות הצהירו והעידו כי עד לשלב בו נוצר המצב של כליאת כתפי היילוד, לא היה מקום לבצע חיתוך בין הנקבים (אפיזיוטומיה), וכשנוצר מצב זה כבר לא ניתן היה לבצע את החיתוך, ולכן השתמשו בנקיטות ובמניפולציות המקובלות לצורך חילוץ העובר. בית המשפט קודם הגיע למסקנה עובדתית שהמיילדות החזיקו בראש של התינוק וחילצו אותו בדרך שמקובלת, ולא במשיכה קשה בראש כפי שנטען. בית משפט הקודם גם העדיף את עדותו של פרופ' שנקר ולפיה עולה מהתיעוד הרפואי כי הרופאים לא נדרשו לתפירות רבות, אלא עשו שימוש בסיכות מישל לחיבור הקרע אשר נוצר, מה שמעיד על כך שלא היה שימוש בכח רב לחילוץ הילוד. כפי שנקבע, כאשר הלידה הסתבכה עקב פרע הכתפיים, המיילדות הזעיקו רופא, אולם שני הרופאים שנמצאו במחלקה באותה עת נמצאו בעיצומו של ניתוח קיסרי, וביני לביני חילצו המיילדות את היילוד.

זוהי דוגמא למקרה בו כמעט ולא דנו בסוגיית רשלנות רפואית אלא יותר בנושא הקשר הסיבתי בין הפגם או המום של התינוק לבין ההתרחשויות בזמן הלידה.

כמו כן, להלן שאלה שנשאלנו בנושא רשלנות רפואית.

אני פונה אליך בשם אחותי אשר נוטלתת במשך שנים לא מעטות את כדור אלטרוקסין במינון של 200 מ"ג.

אחותי היא בת 54 ובמצב פיסי נהדר (לאחר שימוש בתרופות עוזרות).

בארבעת החודשים האחרונים היא מתלוננת כל הזמן על עייפות עד רמת תשישות החל משעות הבוקר המוקדמות, דפיקות לב מואצות וגם הזעה ביתר ללא כל מאמץ פיסי.

חשוב לציין ששום שינוי מהותי לא חל בסדר יומה.

במקביל למצבה הבריאותי המתדרדר, פנתה אחותי פעמים רבות אל רופא משפחה בקופת חולים מכבי והתלוננה על הרגשה רעה. הרופא לא ממש התייחס לתלונותיה ופטר אותה בתשובה שהיא מתבגרת ואלו הן תופעות מוכרות לגיל מאוחר.

בשבוע האחרון לאחר שיחות עם מספר קרובים הובאה לידיעתה הסיבה, לכאורה לתופעות שהיא מרגישה.

חשוב לציין שהמצב הגופני מיתדרדר אל רמה שבה היא כל הזמן שוכבת במיטה ולא מתפקדת.

אחותי לא מחוברת לכל אמצעי אלקטרוני (מייל או פייסבוק) ואני יכולה לעזור לה באמצעים אלו.

חתמתי בשם אחותי על עצומה שמתרחשת כנגד תרופה שמשווקת כיום ואחראית לכאורה על תופעות הלוואי הרבות.

כמו כן אחותי מעוניינת להצטרף לתביעה על רשלנות רפואית.

אם ביכולתך לעזור, אנא חיזרי אל אחותי (או אלי ואני אפנה אליה) בכל שאלה בנושא זה והכי חשוב שנדע אם זאת באמת רשלנות רפואית…

אירוע מוחי – שבץ מוחי


פורסם ב-22 במרץ 2012 – 17:07 | מאת admin

שמי אפרת, פנייתי אינה בנושא אירוע מוחי / שבץ מוחי.

ואני מטופלת בתרופת האלטרוקסין כבר הרבה שנים בשל תת-פעילות של בלוטת התריס.

במשך כל השנים בהן נטלתי את התרופה, ערכתי בדיקות דם בהמלצת הרופא, מידי 3-6 חודשים כדי לוודא שאכן אני מאוזנת.

ואכן, בסה"כ הייתי מאוזנת בעקבות נטילת התרופה וחייתי איתה בשלום.

אבל מרגע שלקחתי את התרופה החדשה – הכל השתבש.

בכלל לא ייחסתי את זה לתרופה מכיוון שגם רופא המשפחה שלי מקופת חולים ככלית וגם הרוקחת אותה שאלתי כשקבלתי את התרופה החדשה, אמרו לי שמדובר באותה התרופה בדיוק.

זו היתה תקופה מזעזעת. כל כך הרבה תופעות מוזרות קרו לי בגוף….

נתחיל מהקלות לקשות שביניהן :

קיבה לא יציבה. שילשולים ללא סיבה. המון גזים….

הרגשת קור. למרות שהתלבשתי טוב ושמתי כובע פליז קפאתי מקור כל הזמן.

עור יבש בגוף. עיניים נפוחות ועיין שמאל דומעת.

עייפות בלתי מוסברת. גם לאחר עשר שעות שינה ברצף . עייפות שממש גורמת לעיניים להיעצם באמצע היום, באמצע הפעילות, באמצע העבודה ומשבשת הכל.

יותר תשישות גופנית אפילו מעייפות. חוסר ריכוז משווע, כאבי ראש ודקירות כאילו שזה אירוע מוחי / שבץ מוחי.

הכי גרוע זה שגם השינה היתה גרועה. לא יכולתי להירדם למרות העייפות הקשה, דבר שהפך אותי לעצבנית, מבולבלת, ולא יציבה. (פעם התחלתי סתם כך לבכות באמצע הנהיגה ללא סיבה)

השמנה: עליתי בשלושת החודשים כ4-5 ק"ג שעד עכשיו קשה לי להוריד אותם.

וזה למרות שאני רזה מטבעי ושוקלת כבר שנים אותו דבר.

מחזור חודשי מטורף. 3 חודשים ברציפות עם דימום מאסיבי. כשפניתי לבסוף לגניקולוג, הייתי בטוחה שזה בגלל הגיל. אני בת 47 וחשבתי לתומי שהמחזור "משחק" בגיל הזה ושזו תופעה רגילה ולא חשבתי בהתחלה אבל דמיינתי שיש לי אירוע מוחי / שבץ מוחי.

המחזור המטורף הפסיק כשהפסקתי עם הכדורים.

נשירת שיער מטורפת. השיער היה מרגיש בראש כמו חמאה… והיה נתלש בכזו קלות גושים גושים של שיער….

פחדתי להתקרח. כל הבית שלי היה מלא בשיערות והמצעים היו מלאים בבוקר.

נאלצתי לספר אותו קצר כדי לא לאבד אותו ולהפתעתי הגדולה הוא המשיך לנשור גם כשקיצצתי אותו!

כאבי פרקים היו התופעה הכי קשה ולא מובנת לי.

אני מתעמלת באופן קבוע במועדון הולמספלייס בגבעתיים.

רגילה לעשות ספינינג בין 3-4 פעמים בשבוע ופתאום לא יכולתי להזיז את הגוף. בכלל!

לא ידעתי למה ליחס את זה.

הפרקים היו נתפסים לי. במיוחד בברכיים, בשכמות, בידיים…

אני יודעת שזה לא מקרה של אירוע מוחי / שבץ מוחי אך אשמח לקבל תשובה.

שיתוק מוחין – תסמונת דאון


פורסם ב-29 בדצמבר 2011 – 17:12 | מאת admin

רשלנות רפואית מתרחשת בכל מקום בארץ ובעולם וישנם פערי מידע בנוגע לאיך ומתי יש להגיש תביעה במצב כזה. עו"ד ענת מולסון המייצגת מאות נפגעי רשלנות רפואית חלקם בעלי שיתוק מוחין או תסמונת דאון מסבירה:

לא בכל מקרה בו התרחשה רשלנות רפואית, כדאי למהר ולהגיש תביעה. הסיבה היא שהליך כזה הינו יקר וארוך והפיצוי הינו על פי גודל הנזק.

כלומר- אם נגרם לך נזק קטן מאד או זמני, לא בטוח שישנה כדאיות כלכית להגיש תביעה ולגשת אל עורך דין רשלנות רפואית.

במצבים כאלו של נזק קטן אם בכלל- אפשר להסתפק במכתב תלונה למנהל המוסד בוא ארעה רשלנות רפואית, ו/או למשרד הבריאות.

לעומת זאת, במצבים של כגון שיתוק מוחין או תסמונת דאון. כדאי לשקול הגשת תביעת רשלנות רפואית.

להלן דוגמא לפנייה שקיבלנו לאחרונה שיש לשקול כדאיות הגשת תביעה אישית על רשלנות רפואית בגינה:

שאלה אל עו"ד ענת מולסון בנושא רשלנות רפואית- אני בת 22 ומזה 4 שנים אני חולה במחלת ריאות, נותחתי לכריתת בלוטת התריס ומאז אני נוטלת טיפול באלטרוקסין, מזה כשלו שנים איני עובדת, עקב מעורבות של העיניים בשל המחלה – בלט עיניים פזילה וכפל ראייה, במהלך הטיפול באלטרוקסין הרגשתי בטוב, אך במהלך החודשים האחרונים החל גרד ברגליים, עיקצוצים בידיים, חוסר שינה שהובילה לעייפות תמידית, התפרצויות זעם, רעד בראש ובידיים שהתגבר ובשל כך הועלה לי מינון בתרופה מ -50MG ליום, הועלה ל -90MG ליום. נשירת שיער, עלייה במשקל, וכאבי שרירים, כשהתלוננתי בפני האנדוקרינולוג המטפל בי על הרגשת החמרה נעניתי בתשובה שזו המחלה, ובקשר לכאבים הטיפול הוא טיפול תרופתי לכאב כגון דקסמול או אספירין, וכן סיפרתי לו שהחל דימום וגינאלי וזאת לאחר 11 חודשים שפסק לי הווסת – לדבריו זה קורה בגיל המנפאוזה – טרם נבדקתי בשל כך על ידי רופא נשים, ממתינה לתור, וכששאלתיו לגבי הפירסומים בתיקשורת לגבי האלטרוקסין – נאמר לי שסתם עושים מזה רעש, וזאת על מנת למכור יותר עיתונים, לפני כחודש פניתי גם לרופאת המשפחה בעיקבות הפירסומים בתיקשורת בקשר לאלטרוקסין, לדבריה הנחיית משרד הבריאות לבצע כל 4 שבועות בדיקת TSH, ואם הערכים תקינים ההנחיה לא להחליף את הטיפול,אכן עשיתי בדיקת דם ל – TSH – והתוצאה היתה 0.72 הנורמה מ – 0.4 עד 4, לפני כשבוע שוב פניתי לרופאת המשפחה והתלוננתי שוב על חוסר שינה וגרד עז ברגליים – הוחלף האלטרורקסין לאלטרוקסין שיובא מצרפת. בנוסף, עקב השימוש באלטרוקסין בשל פגיעה בבלוטת הטריס הנובעת ממחלה אוטואימונית, בתקופה האחרונה התחלתי לחוש חולשה וכן בחודשים האחרונים אני סובלת מנשירה חמורה. אך הארוע המצער ביותר הוא הפלה שקרתה בשבוע ה-22 של ההריון. לאחר ההפלה התברר לנו הנושא של השינוי בפורמולציה של האלטרוקסין והשפעותיו ואנו רוצים לבדוק אם כדאי להגיש תביעת רשלנות רפואית.

תשובת עו"ד רשלנות רפואית ענת מולסון: במקרה של תרופת האלטרוקסין ושינוי שנעשה בה, הוגשו לאחרונה מספר תביעות ייצוגיות ויש לפנות אל אחד מעורכי הדין שהגישו אותן כדי לבדוק אפשרות להצטרף. כמו כן, יש לשקול במקביל הגשת תביעה אישית בגין הנזק שנגרם לך, מאחר ולא מדובר בנזק קשה כגון תסמונת דאון או שיתוק מוחין.

לסיכום- תביעת רשלנות רפואית הינה הליך לא זול ולא מהיר ויש לשקול טוב אם כדאי להיכנס אליו אם הנזק שארע בפועל הינו מינורי או לא קיים.

עורכי דין רשלנות רפואית מייעצים


פורסם ב-5 בדצמבר 2011 – 17:57 | מאת admin

עורכי דין רשלנות רפואית שלום, ברצוני להתייעץ על מקרה של שתי חברות שלי בנות 30. תופעות הלוואי הן בדיוק כמו שפורסם בכתבה: דופק מואץ, תשישות, חוסר יכולת לעשות דברים, סחרחורות.ועייפות מוגברת.

כל אחת פנתה לרופאת המשפחה שלה וסיפרה לה על התופעות המדוברות.

אחת מהן הגיעה לבית החולים עם דופק מאוד גבוה והרגשה כללית רעה. בבדיקות בבית החולים עשו לה בדיקות ונתגלה כי הכל תקין.

כשפנינו פעם נוספת לכל אחת מהרופאות והתלוננו באשר לתופעות, פתאום כל אחת מהרופאות בשלושת קופות החולים אמרה כי אנו לא הראשונות שמתלוננות ושצריך לפנות לחברת התרופות. די מוזר ואף מצחיק כי חברת התרופות באמת תתרגש מכך שהסבל של התופעות מפריע בקיום חיי היום יום שלנו. הנחנו כי אנו האזרחים הקטנים לא יכולים להילחם נגד ענקית תרופות וכי בעצם אין מענה גם מצד קופות החולים, שמבחינתם זו אינה אשמתם ולכן חשבתי לשכור עורכי דין רשלנות רפואית.

זה נכון אין זו אשמתם אך עצמם היותם רופאים יש להם הכוח לעשות דבר.

אשמח מאוד אם תוכלי להנחות אותי מה עוד נדרש ולעדכנני.

לצערי משחקים בחיי אדם כאילו הם אינם שווים.

מטופלת באלטרוקסין החל מתחילת חודש יולי השנה.

רציתי לבחון את האפשרות להצטרף לתביעה הייצוגית ע"י עורכי דין רשלנות רפואית, התחלתי להשתמש בתרופה כאשר מעבר לתוצאות בדיקות הדם לא סבלתי כלל מתסמינים לתת פעילות של בלוטת התריס.

אך, מרגע התחלת השימוש בתרופה ועד היום, אני נמצאת במצב לא מאוזן והתסמינים החלו לתת אותותיהם.

התחלתי את הטיפול במינון של 100 מ"ג ליום, לאחר שבדיקות התקופתיות שעשיתי הראו שינוי דרסטי מאז תחילת הטיפול, הועלה לי המינון ל- 150 מ"ג, לאחר כחודשיים מתחילת הטיפול שוב התגלה כי הבדיקות שלי אינן טובות ועדיין לא הושג איזון ברמת ה- TSH שלי, נאמר לי להמשיך בטיפול עוד כחודש ולעשות בדיקה חוזרת. לאחר בדיקה התגלה כי רמת ה- TSH שלי ירדה לשפל עד כדי כך שהרופא אמר לי לקחת את הכדור רק 4 ימים בשבוע במקום שישה ולעשות בדיקה חוזרת בעוד כ- 8 שבועות.

במשך כל תקופה זו החלתי לסבול מעייפות שמנעה ממני לתפקד בשעות היום ובעבודה וכן ממצב רוח ירוד.

אשמח לדעת מהם סיכויי להצטרף לתביעה של עורכי דין רשלנות רפואית ולספק כל בדיקה רפואית רלוונטית.

עורך דין רשלנות רפואית- רופא משפחה


פורסם ב-27 בנובמבר 2011 – 18:59 | מאת admin

עורך דין רשלנות רפואית קובע כי רופאי משפחה האחראים לאבחון מחלות, נמצאים בסיכון מוגבר של תביעות רשלנות רפואית.

לרוב, רופא המשפחה הינו הראשון אליו אנו מגיעים עם בעיות וסימפטומים שונים. רופא המשפחה אמור לבצע הערכה אם מצבנו מחייב העברה דחופה לחדר מיון, או ביצוע צילומים כלשהם או שניתן להסתפק בתרופות.

במקרה של טעות באנמנזה- רופא המשפחה יכול למצוא עצמו אצל עורך דין רשלנות רפואית לשם הכנת כתב הגנה.

בגלל הערכה קלינית תלויה לעתים קרובות בדיקות אבחון, אבחון רופאים מוטלת האחריות ליידע מתייחס לרופאים כאשר תוצאות הבדיקה לגלות ממצאים דחופים או בלתי צפויים. על פי מאמר נבחר "פעילות CME החודש" במהדורה האחרונה של כתב העת של הקולג' האמריקני לרדיולוגיה ( JACR ), הצמיחה המהירה של בדיקות אבחון נראה הצבת הרופאים בסיכון גבוה יותר תביעות רשלנות רפואית עבור כשלים בתקשורת מבחן.

עורך דין רשלנות רפואית מציין כי על פי מחקר נמצא כי במהלך העשור האחרון לרופאים יש הורה מספרים בצורה דרמטית יותר של בדיקות אבחון. הם גם מצטטים מחקר הוכחת כי בין השנים 1996 ו 2003, תשלומים רשלנות הקשורים לאבחון עלתה בשיעור של כ -40.

הגורמים התורמים במקרים רשלנות הקשורים כשלים תקשורת כוללים, למשל, כישלון של רופאים וחולים לקבל תוצאות; עיכובים ממצאי הדו"ח: זמן אספקה ​​ארוך.

על פי הנתונים החוקרים מצאו כי התשלום הכולל שיפוי בכל התמחויות רפואיות עבור ארה"ב תביעות הקשורות שלושה סוגים של כשלי תקשורת למדו עלה מ 21,700,000 $ בשנת 1991 על 91,000,000 $ בשנת 2010. ניתוח רגרסיה לינארית של נתוני 1991-2009 עולה כי התקשורת תשלומי תביעות הקשורות מוגברת ברמה הלאומית בשיעור ממוצע של 4,670,000 $ בשנה.

באותה תקופה, נתונים NPDB הראו כי כישלון פרסים תקשורת היוו חלק הולך וגדל של סך פרסים של ארה"ב רשלנות לספקי כל. שיעור גדל פי 1.7, לעומת 0.93 בשנת 1991 ל 2.31 בשנת 2009.

עורך דין רשלנות רפואית מוסיף כי המחברים כותבים כי הופעתו של חצי אוטומטיות קריטי תוצאה מערכות הבדיקה וניהול עשוי לשפר את אמינות ההודעות, לשפר את תזרים העבודה, בטיחות החולה, במידת הצורך, לספק תיעוד משפטי. ד"ר גייל ממליצה כאשר תוצאות הבדיקה דיווח להתעורר, ארגוני הבריאות צריך מדיניות ברורה המגדירים את אחריות הדיווח מתייחס ספקי כדי להבטיח החולה מעקב.

המרכז הרפואי SUNY Downstate, שנוסדה בשנת 1860, היה בית הספר הרפואי הראשון בארצות הברית להביא את ההוראה מתוך באולם ההרצאות וכן מיטת החולה. מרכז חדשנות ומצוינות במחקר מתן השירות הרפואי, SUNY Downstate מרכז רפואי מורכב המכללה לרפואה, לסיעוד מכללות למקצועות הבריאות בנושא, בית הספר ללימודים מתקדמים, בית הספר לבריאות הציבור, בית החולים האוניברסיטאי של ברוקלין, ועל מתקדם ביוטכנולוגיה פארק ביוטכנולוגיה החממה.

SUNY Downstate מדרג ninth ארצית במספר הבוגרים שנמצאים בסגל של בתי הספר לרפואה אמריקאי. הרופאים עוד מתאמן בניו יורק סיימו את לימודיהם SUNY Downstate יותר מבית הספר בכל רפואיים אחרים.

לשאלות בנושא זה פנו אל: עורך דין רשלנות רפואית

מלח הארץ


פורסם ב-11 בנובמבר 2011 – 17:10 | מאת admin

לאחרונה עלה אתר חדש בו מופיעות ביוגרפיות של ישראלים מפורסמים בתחומים שונים כגון מדע, פוליטיקה, ספרות, תרבות, ספורט ועוד.

מסוג האנשים אשר גורמים לכולנו להיות גאים בישראל ובהיותנו ישראלים. לא לחינם נקרא האתר "מלח הארץ".

לכניסה לאתר לחצו על : מלח הארץ