גישור- רשלנות רפואית, גירושין

ייעוץ משפטי

חשוב מאד להיוועץ בעורכי דין המתמחים בדיני משפחה על מנת לקבל מושג על מהות החובה והזכויות כלפי בן/בת זוגך וילדיך בהליך הגירושין ולאחריו. ייעוץ כזה יתייחס לנושא של מזונות אישה, מזונות ילדים, חלוקת הרכוש המשותף, פירוק שיתוף הדירה, משמורת ילדים, אלימות במשפחה, חובות משותפים, חברות ועסקים בבעלות משפחתית, סדרי ראיית הילדים ועוד'. לא תמיד צריך להגיש תביעה לבית המשפט או לבית הדין הרבני מיד עם פרוץ סכסוך בין בני זוג, אולם אם יש סיכוי שאשתך או בעלך יקדימו אותך – מהר/י לבית המשפט או לבית הדין הרבני. הגשת תביעות שלא לצורך עלולה לגרום להסלמת המצב, אולם אי הגשת התביעות לערכאה הרצויה לך – עשויה להעמידך במצב נחות. בכל מקרה היוועץ בעורך דין על מנת לזכות ב"מירוץ הסמכויות" הידוע. סיפורים של קרובי משפחה, חברים ויודעי דבר אחרים עלולים להטעות וגם לגרום נזק רב. אל תשמע/י לעצות של מכרים, גם אם הם רוצים את טובתך. גם מי שעבר בעצמו גירושים או הליכים אחרים אינו יודע הכל, כל מקרה הינו שונה ולכל משפחה נתונים עובדתיים שונים.
להפנייה חינם למיטב עורכי הדין לענייני גירושין לחצו כאן

גישור

גישור היא שיטה ליישוב סכסוכים, ובין השאר סכסוכים משפחתיים, אשר הולכת וקונה לה אחיזה במשפטנו. זהו תהליך אשר בני זוג אשר חלוקים ביניהם בוחרים להשתתף בו מרצון חופשי ומבחירה. המגשר הוא אדם שלישי, נייטרלי, פסיכולוג או עורך דין המסייע לבני הזוג להגיע להסדר כולל ביניהם שיהיה מקובל עליהם, ואשר יישב את הנושאים שעליהם הם חלוקים.
למעשה לגישור יתרונות רבים. במקרים רבים הוא מצמצם את העוינות בין הצדדים ומונע הסלמה של המצב שהוא ממילא עדין ורגיש כשמדובר בגירושין. ההליך מאפשר תקשורת בין צדדים מסוכסכים, הטיפול הוא מהיר מיידי וזול יחסית להליך משפטי. הוא גם מאפשר המשך הקשר לאחר הגירושין לטובת הילדים המשותפים.
בקצרה, ניתן לומר על הגישור שהוא מציע פתרון יצירתי, העונה על צרכי שני הצדדים בניגוד לפסק דין המכריע תמיד לטובת צד אחד. את האופציות לפתרון במסגרת הגישור בוחנים שני הצדדים יחדיו. המגשר אינו "מנחית מלמעלה" את הצעותיו. עם זאת, לא לכולם מתאים הליך הגישור: כשיש עוינות רבה בין הצדדים ורגשות חזקים ובלתי ניתנים לריסון, כשיש אלימות בין בני זוג, או כשאחד מהצדדים או שניהם סובלים מהתמכרויות כלשהן, כשמי מהצדדים מחפש נקמה ולא פתרון משולב וצודק לבעיות, הליך הגישור אינו הפתרון האולטימטיבי.
הגישור לא בהכרח מתאים כשיש חוסר שוויון קיצוני ביחסי הכוחות, וכשהצד החלש נוטה לוותר כדי לסיים" בכל מחיר. "הגישור לחלוטין אינו מתאים כאשר יש התעללות בילדים, כשאחד הצדדים סובל מהפרעה נפשית וגם כשבני זוג נפרדים חוזרים ונפרדים פעמים רבות.
להפנייה חינם לגישור לחצו כאן

רשלנות רפואית

פיצויים בתביעות רשלנות רפואית medical- malpractice

שיעור פיצויים המתקבל בעת הגשת תביעות רשלנות רפואית עולה בהתמדה עם השנים.

פיצויים אלו תלויים בגילו של הנפגע, בחומרת הפגיעה, ביכולת ההשתכרות שנפגעה ובגורמים נוספים.

פיצויים בגין רשלנות רפואית נעים בד"כ בין עשרות אלפי ש"ח במקרים קלים ועד מיליוני ש"ח במקרי קשים כגון: שיתוק מוחין פיגור שכלי סרטן התקף לב וכדומה.

במקרים של שיתוק מוחין הפיצוי אף יכול לעבור את הסך של עשרה מיליון ש"ח אם מדובר על מאה אחוזי נכות לצמיתות וצורך בסיעוד מתמיד למשך כל חייו של הילד.

כדי לקבל פיצויים בגין רשלנות רפואית, יש להוכיח כי אכן הייתה רשלנות רפואית וכי היא גרמה באופן ישיר לנזק.

סעיף נכבד נוסף במסגרת פיצויים בגין רשלנות רפואית, הינו רכיב "כאב וסבל" אשר גם לגביו, קבע בית המשפט העליון כי יש להעלות את הסכומים הנפסקים בגינו, לאור חוק יסוד חופש האדם וחוק זכויות החולה.

ההנחה היא שמקרי רשלנות רפואית קרו וקורים כל הזמן כחלק ממספר גורמים כגון מיעוט תקציבים של בתי החולים, עומס על הרופאים ושחיקה ודכומה.

על מנת לבדוק זכאותך לקבלת פיצויים בגין רשלנות רפואית, עליך לקבוע פגישה עם משרד עורכי דין רשלנות רפואית , אשר יאסוף עבורך את כל המסמכים הרפואיים הרלבנטיים, יפנה לקבלת חוות דעת רפואית ראשונית של מומחה, ולאחר מכן יגבש כתב תביעה, בהתאם לאותה חוות דעת רפואית של המומחה, אם אכן חשב הוא כי מדובר במקרה של רשלנות רפואית.

הטיפול של עו"ד בתביעות רשלנות רפואית, הוא באחוזים מהפיצוי המושג ללקוח בתום התביעה

עורכי דין רשלנות רפואית הינם כאלו אשר להם ניסיון בניהול תביעות מורכבות מסוג זה.

רשלנות רפואית – תביעות

רשלנות רפואית – פיצויים

רשלנות רפואית – מאמרים

רשלנות רפואית – עורכי דין