תביעת רשלנות נגד קופ"ח


פורסם בתאריך 4 בדצמבר 2014 – 18:07 | מאת admin

שלום שמי גפני בת 24 מאור יהודה.

בני בן השנה נפל לפני כחודשיים וחטף מכה חזקה ישירות למוצץ שהיה בפיו- מה שגרם לחתך ומכה חזקה בחניכיים.

המקרה ארע בשעות הערב ומיהרנו איתו למרפאת משפחה שעוד הייתה פתוחה.

רופא המשפחה ביקש שנגיע בבוקר שלמחרת לרופא שיניים- כי מבחינתו כרופא משפחה אין מה לעשות.

מיד בבוקר חיפשנו מרפאת שיניים של קופת החולים שלנו, בה עובדים רופאי ילדים והגענו לתור חירום. הרופאה שבדקה את בני עשתה לו צילום ואמר שהשיניים קצת זזות, אבל הן יכולות להחלים ושנחזור בעוד כשבוע.

לאחר כשבוע בו הילד סבל מכאבים, היה כמעט 24 שעות על משככי כאבים ואכל רק מזונות רכים, הגענו שוב לביקורת אצל אותה הרופאה (שהוצגה כרופאת ילדים). כאשר היא בדקה את בני היא הבחינה שמצב השיניים החמיר ושיש שתי שיניים מתנדנדות בצורה חזקה (ראיתי בעצמי את ההחמרה שנגרמה לשיניים כי ההבדל מהשבוע הקודם היה ממש משמעותי). הרופאה התלבטה והחליטה להפנות אותנו למומחה לילדים ולבסוף ביקשה שניקח את הילד למיון כי היא חששה לשלומו.

עוד באותו הערב הגענו לפרופ', הנחשב לשם דבר ברפואת שיניים לילדים. הסתבר שכיוון שלא קיבלנו מיד לאחר החבלה טיפול אנטיביוטי- התפתח זיהום שקרע את סיבי השיניים וגרם ל3 שיניים קדמיות לנדנוד! קיבלנו מיד טיפול אנטיביוטי וטיפול אנטיספטי מקומי למשך שבוע, אבל למרבה הצער המצב כבר היה חמור מידי, בני נאלץ עד כה לעבור בגילו הכה צעיר 2 צילומים ולאחר חודש של נסיונות להציל את שיניו הקדמיות, למרבה הצער יעבור מחר ככל הנראה עקירה. עדיין לא ברור לי אם של שן אחת או יותר. במהלך החודש האחרון הפסדתי מעל שבועיים של ימי עבודה (שכן המצב של פיו ומצבו הכללי היו כל כך!

גרועים שנאלצתי להשאר איתו ולטפל בו בבית), בנוסף נאלצנו לנסוע הלוך ושוב עם הילד לרופאים ונגרמה לנו ובעיקר לקטנצ'יק עוגמת נפש גדולה מאוד. שאלתי היא האם על סמך הסיפור הנ"ל אוכל להגיש תביעה על רשלנות רפואית נגד קופ"ח- 1. על כך שהם מציגים רופאת שיניים שלא עברה התמחות לרפואת ילדים- כרופאת ילדים 2. על טיפול לא נכון בילד- שכן היא שלחה אותנו לחכות שבוע ללא כל טיפול- מה שהחמיר את המצב וכל נסיון להציל את המצב לאחר מכן עלה בתוהו.

כמו כן שמעתי שתביעת רשלנות רפואית נמשכת הרבה זמן ושי בה הרבה הוצאות, בעיקר במקרים של תביעות על מעקב הריון או למשל במקרה דומה של תביעה על לידה רשלנית. האם זה נכון והאם כך יהיה גם המקרה אצלנו? כי כאן הפיצויים אני מניחה הרבה יותר נמוכים מאשר בהריון או לידה.

תודה רבה, המשך יום נעים ובריאות! נשמח אם תוכלי להיפגש איתנו עוד השבוע כי שבוע הבא אני טסה לחודש ולכן הייתי רוצה שנתקדם קודם לכן.

גפני

לא ניתן להוסיף תגובה.