רשלנות רפואית


פורסם בתאריך 16 באפריל 2012 – 15:26 | מאת admin

קיימות תביעות רשלנות רפואית בנושאים מגוונים מאד. לדוגמא בפסק דין שלהלן בית משפט דן בערעור על נושא רשלנות רפואית לכאורה במהלך לידה.

במקרה זה, המערערת באמת התקבלה ונבדקה לפני הלידה ע"י המיילדת, אולם מבדיקת טופס קבלת יולדת נתגלה שנעשו בדיקות נדרשות, ולא הוכח כי בשנת אלף תשע מאות שמונים ושש היתה חובה שכל יולדת שמתקבלת אל תוככי חדר לידה חייבת בבדיקה של רופא.

לא רק שלא היו כל גורמי סיכון בגינם יכול או צריך היה הצוות הרפואי לחשוד או לצפות כי במהלך הלידה יתרחש פרע כתפיים, אף לא היתה אינדיקציה למצוקה/סבל עוברי בתחילת השלב השני בלידה. שתי המיילדות הצהירו והעידו כי עד לשלב בו נוצר המצב של כליאת כתפי היילוד, לא היה מקום לבצע חיתוך בין הנקבים (אפיזיוטומיה), וכשנוצר מצב זה כבר לא ניתן היה לבצע את החיתוך, ולכן השתמשו בנקיטות ובמניפולציות המקובלות לצורך חילוץ העובר. בית המשפט קודם הגיע למסקנה עובדתית שהמיילדות החזיקו בראש של התינוק וחילצו אותו בדרך שמקובלת, ולא במשיכה קשה בראש כפי שנטען. בית משפט הקודם גם העדיף את עדותו של פרופ' שנקר ולפיה עולה מהתיעוד הרפואי כי הרופאים לא נדרשו לתפירות רבות, אלא עשו שימוש בסיכות מישל לחיבור הקרע אשר נוצר, מה שמעיד על כך שלא היה שימוש בכח רב לחילוץ הילוד. כפי שנקבע, כאשר הלידה הסתבכה עקב פרע הכתפיים, המיילדות הזעיקו רופא, אולם שני הרופאים שנמצאו במחלקה באותה עת נמצאו בעיצומו של ניתוח קיסרי, וביני לביני חילצו המיילדות את היילוד.

זוהי דוגמא למקרה בו כמעט ולא דנו בסוגיית רשלנות רפואית אלא יותר בנושא הקשר הסיבתי בין הפגם או המום של התינוק לבין ההתרחשויות בזמן הלידה.

כמו כן, להלן שאלה שנשאלנו בנושא רשלנות רפואית.

אני פונה אליך בשם אחותי אשר נוטלתת במשך שנים לא מעטות את כדור אלטרוקסין במינון של 200 מ"ג.

אחותי היא בת 54 ובמצב פיסי נהדר (לאחר שימוש בתרופות עוזרות).

בארבעת החודשים האחרונים היא מתלוננת כל הזמן על עייפות עד רמת תשישות החל משעות הבוקר המוקדמות, דפיקות לב מואצות וגם הזעה ביתר ללא כל מאמץ פיסי.

חשוב לציין ששום שינוי מהותי לא חל בסדר יומה.

במקביל למצבה הבריאותי המתדרדר, פנתה אחותי פעמים רבות אל רופא משפחה בקופת חולים מכבי והתלוננה על הרגשה רעה. הרופא לא ממש התייחס לתלונותיה ופטר אותה בתשובה שהיא מתבגרת ואלו הן תופעות מוכרות לגיל מאוחר.

בשבוע האחרון לאחר שיחות עם מספר קרובים הובאה לידיעתה הסיבה, לכאורה לתופעות שהיא מרגישה.

חשוב לציין שהמצב הגופני מיתדרדר אל רמה שבה היא כל הזמן שוכבת במיטה ולא מתפקדת.

אחותי לא מחוברת לכל אמצעי אלקטרוני (מייל או פייסבוק) ואני יכולה לעזור לה באמצעים אלו.

חתמתי בשם אחותי על עצומה שמתרחשת כנגד תרופה שמשווקת כיום ואחראית לכאורה על תופעות הלוואי הרבות.

כמו כן אחותי מעוניינת להצטרף לתביעה על רשלנות רפואית.

אם ביכולתך לעזור, אנא חיזרי אל אחותי (או אלי ואני אפנה אליה) בכל שאלה בנושא זה והכי חשוב שנדע אם זאת באמת רשלנות רפואית…

לא ניתן להוסיף תגובה.