שיתוק מוחין – תסמונת דאון


פורסם בתאריך 29 בדצמבר 2011 – 17:12 | מאת admin

רשלנות רפואית מתרחשת בכל מקום בארץ ובעולם וישנם פערי מידע בנוגע לאיך ומתי יש להגיש תביעה במצב כזה. עו"ד ענת מולסון המייצגת מאות נפגעי רשלנות רפואית חלקם בעלי שיתוק מוחין או תסמונת דאון מסבירה:

לא בכל מקרה בו התרחשה רשלנות רפואית, כדאי למהר ולהגיש תביעה. הסיבה היא שהליך כזה הינו יקר וארוך והפיצוי הינו על פי גודל הנזק.

כלומר- אם נגרם לך נזק קטן מאד או זמני, לא בטוח שישנה כדאיות כלכית להגיש תביעה ולגשת אל עורך דין רשלנות רפואית.

במצבים כאלו של נזק קטן אם בכלל- אפשר להסתפק במכתב תלונה למנהל המוסד בוא ארעה רשלנות רפואית, ו/או למשרד הבריאות.

לעומת זאת, במצבים של כגון שיתוק מוחין או תסמונת דאון. כדאי לשקול הגשת תביעת רשלנות רפואית.

להלן דוגמא לפנייה שקיבלנו לאחרונה שיש לשקול כדאיות הגשת תביעה אישית על רשלנות רפואית בגינה:

שאלה אל עו"ד ענת מולסון בנושא רשלנות רפואית- אני בת 22 ומזה 4 שנים אני חולה במחלת ריאות, נותחתי לכריתת בלוטת התריס ומאז אני נוטלת טיפול באלטרוקסין, מזה כשלו שנים איני עובדת, עקב מעורבות של העיניים בשל המחלה – בלט עיניים פזילה וכפל ראייה, במהלך הטיפול באלטרוקסין הרגשתי בטוב, אך במהלך החודשים האחרונים החל גרד ברגליים, עיקצוצים בידיים, חוסר שינה שהובילה לעייפות תמידית, התפרצויות זעם, רעד בראש ובידיים שהתגבר ובשל כך הועלה לי מינון בתרופה מ -50MG ליום, הועלה ל -90MG ליום. נשירת שיער, עלייה במשקל, וכאבי שרירים, כשהתלוננתי בפני האנדוקרינולוג המטפל בי על הרגשת החמרה נעניתי בתשובה שזו המחלה, ובקשר לכאבים הטיפול הוא טיפול תרופתי לכאב כגון דקסמול או אספירין, וכן סיפרתי לו שהחל דימום וגינאלי וזאת לאחר 11 חודשים שפסק לי הווסת – לדבריו זה קורה בגיל המנפאוזה – טרם נבדקתי בשל כך על ידי רופא נשים, ממתינה לתור, וכששאלתיו לגבי הפירסומים בתיקשורת לגבי האלטרוקסין – נאמר לי שסתם עושים מזה רעש, וזאת על מנת למכור יותר עיתונים, לפני כחודש פניתי גם לרופאת המשפחה בעיקבות הפירסומים בתיקשורת בקשר לאלטרוקסין, לדבריה הנחיית משרד הבריאות לבצע כל 4 שבועות בדיקת TSH, ואם הערכים תקינים ההנחיה לא להחליף את הטיפול,אכן עשיתי בדיקת דם ל – TSH – והתוצאה היתה 0.72 הנורמה מ – 0.4 עד 4, לפני כשבוע שוב פניתי לרופאת המשפחה והתלוננתי שוב על חוסר שינה וגרד עז ברגליים – הוחלף האלטרורקסין לאלטרוקסין שיובא מצרפת. בנוסף, עקב השימוש באלטרוקסין בשל פגיעה בבלוטת הטריס הנובעת ממחלה אוטואימונית, בתקופה האחרונה התחלתי לחוש חולשה וכן בחודשים האחרונים אני סובלת מנשירה חמורה. אך הארוע המצער ביותר הוא הפלה שקרתה בשבוע ה-22 של ההריון. לאחר ההפלה התברר לנו הנושא של השינוי בפורמולציה של האלטרוקסין והשפעותיו ואנו רוצים לבדוק אם כדאי להגיש תביעת רשלנות רפואית.

תשובת עו"ד רשלנות רפואית ענת מולסון: במקרה של תרופת האלטרוקסין ושינוי שנעשה בה, הוגשו לאחרונה מספר תביעות ייצוגיות ויש לפנות אל אחד מעורכי הדין שהגישו אותן כדי לבדוק אפשרות להצטרף. כמו כן, יש לשקול במקביל הגשת תביעה אישית בגין הנזק שנגרם לך, מאחר ולא מדובר בנזק קשה כגון תסמונת דאון או שיתוק מוחין.

לסיכום- תביעת רשלנות רפואית הינה הליך לא זול ולא מהיר ויש לשקול טוב אם כדאי להיכנס אליו אם הנזק שארע בפועל הינו מינורי או לא קיים.

לא ניתן להוסיף תגובה.