מרוץ סמכויות – מהי כריכה?


פורסם בתאריך 16 באוגוסט 2009 – 15:49 | מאת admin

חיי הנישואין של אהובה ואלישע לא עלו יפה מתחילתם, אולם שני הצדדים הצליחו להימנע מעימותים קשים וחשבו כי למען שני הילדים מוטב שלא יפרדו.

אלישע היה מוכן להמשיך בחיים ללא אהבה וללא זוגיות אמיתית, אולם ברגע שראה בדרך מקרה את אהובה יושבת ב"אפרופו" עם גבר שלא זיהה החליט אלישע כי הוא רוצה להתגרש ולא משנה באיזה מחיר.

עוד באותו הערב קבע אלישע עם עורך דין שמצא בדפי זהב ואמר לו כי הוא נחוש בדעתו להתגרש ומהר ככל האפשר. עורך הדין הסביר לאלישע כי ישנן שתי ערכאות בארץ שלהן סמכויות מקבילות במספר נושאים, בית הדין הרבני ובית המשפט לענייני משפחה.

עורך הדין הסביר לאלישע כי אם הוא רוצה להפעיל לחץ על אהובה עליו לתבוע פירוק שיתוף לגבי הדירה בבית המשפט לענייני משפחה, כדי שהדירה תימכר מיד, אולם את כל שאר העניינים עליו לכרוך בתביעת גירושין שתוגש לבית הדין הרבני, והבהיר לו שבית הדין הרבני פוסק לטובת הגבר ברוב המקרים.

בית המשפט לענייני משפחה קבע כי למרות שאלישע הגיש את תביעתו לבית הדין הרבני – יש לבית המשפט לענייני משפחה סמכות לדון בנושא הרכוש, מזונות האשה, מזונות הילדים ומשמורתם.

בית המשפט קבע כי אלישע כרך את הנושאים בתביעתו בבית הדין הרבני בחוסר תום לב ולכן אין לבית הדין הרבני סמכות.

את חוסר תום ליבו של אלישע הסיק בית המשפט מן העובדה שאת התביעה למכירת הדירה הגיש אלישע בבית המשפט לענייני משפחה, ואת שאר הנושאים כרך בתביעת הגירושין בבית הדין הרבני.

על ידי פיצול הנושאים הודה אלישע כי אין צורך בריכוז כל הנושאים הכרוכים בגירושין בבית הדין הרבני, ולכן הכריכה החלקית שעשה הינה מחוסרת תום לב, ומראה שכל מטרתו היתה לחסום את אשתו.

משראה אלישע שהצעד הראשון שעשה אינו עולה יפה – הוא חזר בו מכוונתו להתגרש והמשיך בחייו כפי שהיו.

לא ניתן להוסיף תגובה.